Zoiper Media5-fone

Aplikacemi pro internetové volání pomocí SIP a IAX jsem se začal zabývat poslední dobou. Zaujali mě z toho hlediska, že nabízejí levné volání i na mobilní sítě. Sice už je možnost si aktivovat neomezený tarif, ale furt se mě nechce platit tolik, když to nevyužiji. Nevýhodou je nutnost wi-fi, 3G s větší kompresí i EDGE. Dál v článku zmiňuji aplikace, které se mi osvědčili co se týče zvuku a zpracování.

Zoiper

Nabízí v celku slušnou kvalitu pro internetové volání. Můj subjektivní názor je, že se kvalita ještě zlepšila, když jsem vypnul v nastavení Echo cancellation, Auto. Gain Control a Noise Suppression filter. Jako další výhoda se mě jeví nezobrazování reklam a hlášek. Zdá se mě i stabilnější a pro ROMky CM 10 na HTC Desire HD a výš funguje skvěle oproti konkurenci, což popíši u dalšího programu.

Zoiper číselník Zoiper kontakty Zoiper volání

Media5-fone


Bez nastavení vyniká kvalitou volání. Myslím, že se jim tohle povedlo. Co se vám nebude líbit, je po startu zobrazující hláška pro koupení si rozšíření a zobrazující se reklama. Druhá nevýhoda je asi problém jen mého mobilu, že mě volání na můj mobil ztiší kompletně všechny zvuky a až po prozvonění nebo restartu se obnoví. Dělá tuto neplechu i CsipSimple a jiné Sip aplikace. Tento problém jsem vyřešil tak, že jse msi u poskytovatele IP nastavil CLIP své GSM číslo, takže mě druhá strana se nebojí zvednout a případně mě volá pak na GSM číslo a neztiší mě zvuk v mobilu. Díky tomu jsem už zaspal, protože jsem neslyšel alarm :) Zkoušel jsem tuto aplikaci na ZTE Acqua taky s CM10 a tam chodí dobře.

Media5-fone číselník Media5-fone kontakty Media5-fone volání

Přidat komentář