Vytisknout
Nadřazená kategorie: Telekomunikace
Zobrazení: 11285

Aligator D900 Aligator D900 Aligator D900 Aligator D900 Aligator D900

Údaje od výrobce:
Moje přání na mobil než jsem ho koupil:
Realita:
Další postřehy:

   No jelikož tento mobil mám jako druhý tak mě s odřenými uši vyhovuje a jinak jsem s ním spokojený. Na volání je fajn. Líbí se mě možnost modulace hlasu (mužský, ženský a dítě). Tvar je pěkný a díky kovovému tělu vypadá bytelně.

   Psaní SMS jde jen klasicky. Predikce u tohoto mobilu není nebo ji nějak nechápu, těžko říct. Ale zase mě těší, že při odeslání SMS si zvolíte jakou SIM použít, což oceníte jelikož se pak nepletete, když je defautní jen jedna a druhou pak musíte vybírat. Psaní zpráv je těžší díky zbytečně malé klávesnici horš&´, ale dá se na to zvyknout. Potěší zobrazení zpráv jako v chatu, urychlí to čtení zpráv.

   Výběr profilů je společně pro obě simkarty což jistě oceníte. Když jsem je u minulého mobilu musel vybírat každou zvlášť bylo to pro zlost.

   Display je dostačující, řekl bych, že se jim povedl. Je detailní. Na sluníčku při maximálním jasu jde používat. Tedy dnes na podzim jsem to zkoušel a šlo i přes ochranou folii číst SMS.

    ZTE se nepovedl plastový horní kryt, který musí být kvůli anténě plastoví. Jelikož je kamera skoro o konce tak tam je z výroby prasklý kryt. Vypadá to, že to při ohýbání musí prasknout. Ale zase to není tak vidět a nekazí to vzhled. Telefon skoro nic neváží. 

   Kamera má pouhé skutečné rozlišení 640 x 480 px. Ale fotky jsou použitelný pro mobilní svět ne však pro PC kde hlavně krajiny jsou silně rozmazány. Video je ve vysoké kvalitě trhané, ale v niží kvalitě se neseká.

   Pochválit je musím za podporu větších SD karet (nezkoušel jsem podle údajů).

   Něco pro kutili. Přiložené handsfree je třeba upravit. To Obsahuje málo citlivý mikrofon, který je nepoužitelný bez úprav. Jelikož ne každý si mikrofon bude držet u pusy. Sám jsem sehnal starší sadu SE a vzal jsem zní kvalitní mikrofon a pro jistotu vyvrtal větší díry. Je možné, že vám bude stačit vyvrtat jen větší dírky. Pište pokud to je záležitost jen moje. Po delším zkoumání je vhodné jen pro poslouchání hudby. 

   Takovou chybičku jsem našel. Když přerušíte vyhledávání hudby tak se z ničeho nic ztratí signál, ale dělá to jen když to zrušíte jinak ne.

   Při volání z jedné simkarty je druhá neaktivní. Nicméně by vám poté měla dojít SMS, že vám někdo volal od operátora. U O2 to dojde jak vám tak i druhé osobobě (testováno mezi O2, asi nefunguje mezi jinými operátory) dojde do cca. minutky, u Vodafonu mě došla SMS během pár sekund, u T-Mobilu taky došla cca. 10 minutách.   

   Při použití bluetooth sady je velkem problém, když máte vypnutý bluetooth, že se nedostanete do menu při příchozím hovoru, aby jste ho zapnuli. Jde o to, že kdybych měl zapnuté pořád bluetooth tak bych musel častěji nabíjet. Např. Android to umí hravě a jiné další systémy. Ale jinak s handsfreee sadou Nokia BH218 nejsou žádné problémy s kvalitou hlasu.

Tabulka nabíjení mobilu:
  Datum: Čas:
1 28.10.2011 11:50
2 31.10.2011 13:10
3 7.11.2011 10:15
4 3.11.2011 20:45
5 19.11.2011 22:01
Videa a fotografie z tohoto mobilu:

Porovnání kvality fotky:

aligator-d900-fotografie/detail-640x480.jpg aligator-d900-fotografie/detail-s-interpolaci.jpg aligator-d900-fotografie/hodiny-640x480.jpg

aligator-d900-fotografie/krajina-640x480.jpg aligator-d900-fotografie/krajina-s-interpolaci.jpg aligator-d900-fotografie/rybicky-640x480.jpg

aligator-d900-fotografie/rybicky-s-interpolaci.jpg aligator-d900-fotografie/skalka-s-interpolaci.jpg aligator-d900-fotografie/trava-bez-inetpolace.jpg

aligator-d900-fotografie/trava-s-interpolaci.jpg aligator-d900-fotografie/v-chodbe-bez-blesku.jpg aligator-d900-fotografie/v-chodbe-s-bleskem.jpg

Video ve vysokém rozlišení (sekané):

Video ve střední kvalitě:

Video v nízké kvalitě:

Resumé:

   Pokud budete mít mobil jen pro volání a třeba na poslouchání hudby pak vám bude stačit. Pokud ale budete chtít použít třeba Java hry, které potřebují větší paměť zjistíte, že to nepůjde. Jelikož stejně je třeba pro nastavení paměť i v mobilu.

   Můj osobní názor na mobil Aligator D900 je ten, že jak jsem zmínil mám ho jako druhý telefon na volání a občasné SMS a čtení si Bible přes Javu, kde podmínky nejsou tak je to OK. Líbí se mě i jeho tvar a jeho lehkost. Vlastně jsem spokojený. Škoda jen těch nedostatků. Kdyby jich nebylo dal by se mobil prodávat i dráž a stál by za to.