Skvělé makro od pána Kamila Landy. Konečně mám radost opět používat LibreOffice :-) https://ask.libreoffice.org/cs-cz/question/202629/libreoffice-625-a-starsi-kopirovani-textu-a-jeho-formatovani/?sort=latest

Bohužel . když použijete odrážky začne se opět LO chovat prapodivně a používat opět minulé formátování. Ale naštěstí pak stačí si zkopírovat třeba d? - P A přepsat jen d a když se přepisuje P tak si někdy pamatuje tuční text někdy to přepne na Angličtinu ... :-) Ach jo.

 

Pokud kopírujete věty s různým formátováním a jazykem pro kontrolu pravopisu. Např.: Need a hand? - Potřebuješ pomoc? Budete možná muset v LO (Libreoffice) provést následující klasické kombinace.

 

Ctrl+C pak Ctrl+Z pak Ctrl + V. Následně Je třeba označit u anglické věty text jen po otazník nebo celou větu, aby se nepřepnulo tučné formátování a u české věty je třeba označit celou větu, aby zůstala v kurzivě ta se mi zase jinak vypne.

 

Proč jelikož pokud už máte rozsáhlejší práci LO při vložení přes Ctrl+V něco vynechá a výsledek je jiných než by jste očekávali. Dá se použít i Vložit jinak / Další možnosti / třeba HTML.

 

Bohužel na fóru si myslí, že je to vlastnost LO stejně jako, když posouváte text s formátováním třeba jako nadpis na další stránku a místo, aby se nadpis objevil hned na vršku stránky přesune se text. Viz. screenshot. Tam řešení je použít výchozí styl a pak ho aplikovat znovu.

 

Screenshot chyby při posouvání

 

Jinak LO mě zatím vyhovuje díky klasickému rozhraní.

Přidat komentář