Vytisknout
Nadřazená kategorie: Programy
Zobrazení: 792

OnlyOffice https://www.onlyoffice.com/cs/download-desktop.aspx

Tento kancelářský balík je opensource s podporou jak PPT, DOC, DOCX, XLS a XLSX, PDF i formáty Libreoffice. U formátu odt neumí ukládat správně formátování odrážek a více jazyčný text pro správu kontroly pravopisu. Aplikace umí češtinu jak v prostředí tak v pravopisu. Kopíruje dobře text v různém jazyku i formátu. Nevýhodou  je jeho drobná lagovanost (pomalé reakce) při psaní. Dále neumí dobře spravovat tabulky tak jako LibeOffice.

OnlyOffice

FreeOffice https://www.freeoffice.com/

Umí obstojně kopírovat texty s formáty a různými jazyky. Nechá kontrolu jazyky pro daný jazyk. Bohužel to neplatí  při kopírování tabulek, kde nastaví jazyk stejný po smazání na všechny buňky. Stejně jako u OnlyOffice tabulky umí líp LibreOffice. Také občas ponechá stejné formátování po přepsání části textu. Nevýhodou je, že neobsahuje český jazyk a je třeba si stáhnout český pravopisný slovník viz. https://www.softmaker.com/en/dictionaries je to vlastně stejná firma, ale zde je aplikace zdarma. Oproti LibreOffice je trochu nepřívětivá s prací s odrážkami, prací s tabulkami.

 Freeoffice Classic  FreeOfffice Ribon

WPS Office pro Linux https://www.wps.com/Linux

Vypadalo to, že přestane podpora pro Linux, ale poslední dobou vychází aktualizace za aktualizací. Komu nevadí prostředí v angličtině s podporou kontroly pravopisu v češtině. Nepodporuje vícejazyčný text pro kontrolu pravopisu. Neumí moc dobře zobrazovat některé odrážky či písma. Obsahuje dobrý prohlížeč PDF, který umí tisknout příručky.

Slibuje plnou kompatibilitu s formáty PPT, DOC, DOCX, XLS a XLSX, PDF bohužel chybí formáty Libreoffice.