Své ženě jsem koupil mobil Xiaomi Redmi Note 8T. Zkoušel jsem nahrát aplikaci SportTracker pro nahrávání trasy přes GPS. Po prvním zkoušení nic nenahrála. Říkal jsem si a to je mobil na nic. Jenže nejsem z uživatelů co se hned vzdávají a prodávají mobil či vracejí. A vzpomněl jsem si, že i mobily od Asusu disponovali přehnaně přísnými pravidly pro spuštěné aplikace a zabraňovaly správnému chodu aplikací. Podobně to má Huawei a u některých aplikací přetrvávaly problémy i po povolení. Tak to má i Xiaomi.

Řešení je následující:

V nastavení kliknete na – Aplikace – Správa aplikací. Kde vyberete danou aplikaci u které chcete, aby fungovala a nevypínala se a vyberte Spořič baterie. Tam označte Žádná omezení.

Týká se to aplikací pro hodinky, aplikací pro záznam trasy, aplikací co mají na starosti automatickou správu mobilu jako Profile Manager …

Jedna uživatelka si velmi stěžovala, díky svému nepochopení, že ji nejdou hodinky od Huawei na Note 8T. Nepochopila, že každý výrobce si do hodinek dá svůj systém, který bez patřičné aplikace nebude fungovat v mobilu jiné značky. A na víc musí mít vypnutý právě ten spořič baterie, jinak to bude správce zakazovat. Což asi u Huawei mají ve svém správci povolené pro svoje hodinky a naopak pro hodinky Xiaomi nastavené jinak :-)