Alternativy k LibreOffice pro LINUX

OnlyOffice https://www.onlyoffice.com/cs/download-desktop.aspx

Tento kancelářský balík je opensource s podporou jak PPT, DOC, DOCX, XLS a XLSX, PDF i formáty Libreoffice. U formátu odt neumí ukládat správně formátování odrážek a více jazyčný text pro správu kontroly pravopisu. Aplikace umí češtinu jak v prostředí tak v pravopisu. Kopíruje dobře text v různém jazyku i formátu.  Dále neumí dobře spravovat tabulky tak jako LibeOffice. Má přívětivou podporu, které záleží na zlepšení aplikace. Od verze 8 rychlejší chod aplikace.

OnlyOffice

FreeOffice https://www.freeoffice.com/

Umí obstojně kopírovat texty s formáty a různými jazyky. Nechá kontrolu jazyky pro daný jazyk. Bohužel to neplatí  při kopírování tabulek, kde nastaví jazyk stejný po smazání na všechny buňky. Stejně jako u OnlyOffice tabulky umí líp LibreOffice. Také občas ponechá stejné formátování po přepsání části textu. Nevýhodou je, že neobsahuje český jazyk a je třeba si stáhnout český pravopisný slovník viz. https://www.softmaker.com/en/dictionaries je to vlastně stejná firma, ale zde je aplikace zdarma. Oproti LibreOffice je trochu nepřívětivá s prací s odrážkami, prací s tabulkami.

Freeoffice Classic  FreeOfffice Ribon

WPS Office pro Linux https://www.wps.com/

Vypadalo to, že přestane podpora pro Linux, ale poslední dobou vychází aktualizace za aktualizací. Komu nevadí prostředí v angličtině s podporou kontroly pravopisu v češtině. Nepodporuje vícejazyčný text pro kontrolu pravopisu. Neumí moc dobře zobrazovat některé odrážky či písma. Obsahuje dobrý prohlížeč PDF, který umí tisknout příručky. 

Slibuje plnou kompatibilitu s formáty PPT, DOC, DOCX, XLS a XLSX, PDF bohužel chybí formáty Libreoffice.

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *