HTC Desire HD a root

    Už jsem tu ROMku od HTC nemohl vydržet. Tak jsem se pustil jako u Wildfiru do rootnutí pomocí htcdev.com bez nápovědy. Bohužel jsem došel dostavu kdy jsem úspěšně odemkl mobil, ale po nahrání Clockwordrecovery mě sice šlo instalovat ROMky, ale nespustila se ani jedna. Jen se objevilo HTC a nic. Už jsem házel flintu do žita a napadlo mě, že jsem používal fastboot. A to byla moje záchrana stačilo rozbalit boot.img a přes příkaz fastboot flash boot boot.img (fastboot.exe flash boot boot.img) nahrát boot. Zatím jsem neměl čas přicházet, kde jsem udělal chybu, abych to takto komplikovaně nemusel dělat, ale hlavně, že to takto funguje. Teď po pár dnech testování mě nejdou romky jen co mají s dočinění s originální ROMKOU sice zajímavé, ale stejně bych původní ROM díky pomalosti a nestabilitě už nechtěl. Nejlíp se mě zatím osvědčil Cyanogenmod 7.2, který jde po instalaci bez nutnosti použít fastboot.

    Sice jsem to netestoval, ale aby jste nedopadli jako já je lepší použít lepší a vhodnější aplikaci než tu od HTC http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1259821 doporučují ho jak MIUI tak Cyanogen.

   Jinak momentálně mě jde jen jedna romka na 95% a to Cyonogenmod 7.2 RC1 u stabilní verze + MIUI mě nejde Wifi 🙁 Asi se budu muset naučit kompilovat a udělat si svoji ROMKU, jelikož už asi vývoj pro tento mobil ustál.

   Nicméně jsem s rootnutím mobilu HODNĚ spokojený. Najednou mohu:

  • zálohovat aplikace s nastaveními i daty přes Titanium Backup
  • zálohovat celý mobil
  • snímat obrázky plochy přes AirDroid
  • měnit si romky [Díky špatnému rootnutí jen jednu, ale to je detail, tak si dejte pozor.]

1 Comment

  1. admin

    Jej podařilo se mě nahrát novou romku než CM, která funguje taky. Revolution rom 6.3.3 akorát jsem musel přes fastboot nahrát boot.img ze zipu této romky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *