Hypotéky poznatky

Napíši zde malý přehled postřehů při hledání banky pro hypotéku:

  1. Česká Spořitelna – Pokud budete souhlasit se vším co vám nabídne, proběhne uskutečnění hypo bez problémů. Problém začíná, když chcete lepší úrok tak si vás bude min. týden přehazovat mezi lidmi od nich. A je možné, že jako já díky tomu přijdete o nemovitost. Navíc pro slevu musíte mít k podmínek jako pojištění u nich, účet s 1.5 násobkem vkladu a tři pohyby na něm. 
  2. Hypoteční banka – Ta už je na tom lepší co se týče domluvy ohledně úroků. Většinou přistoupí rychle s odpovědí a kompetentní osobou. Opět je zde pro lepší úrok podmínky. Mít účet u ČSOB či Poštovní Spořitelny, pojistku a 1.5 násobek splátky, a pojištění buď životní pro hypo nebo na barák od ČSOB. Nebo-li mít dva produkty od nich. Odpustí vám ve smlouvě třeba poplatek za vedení půjčky a odhad. Dále je zdarma i poslání výpisu ročně elektronickou podobou. Bohužel mají velký nedostatek, možnost platit extrémně nespravedlivý poplatek za předčasné splacení úvěru. Bohužel jsem se nechal nalákat odhadem zdarma, který nezaručuje lepší podmínky. Nepatří k nejlevnějším co se týče přeplacení. Díky povinnosti mít pojištění. Pokud si kvůli slevě založíte účet u Poštovní Spořitelny, která neumí platit o víkendu a ve smlouvě máte podmínku, že je třeba zaplatit i o víkendu a svátcích je to takový paradox. Který se naštěstí řeší posunutím odečtením peněz pomocí inkasa. Nepřehledné vkládání potřebných dokumentů v hypo zoně a jejich pomalé schvalování se skoro žádnou  komunikací z banky jestli je to ok či ne. Další nemilé překvapení vás čeká, když po vás budou chtít dvakrát potvrzení z katastru.
  3. M-Banka – ta podle všeho v základu má v ČR nejnižší úroky s max. 5 letou garancí.
  4. Creditas – Pokud přiložíte lepší nabídku jsou schopný úrok snížit. Výhodou může být absence plnění nějakých podmínek pro slevu. Velmi chválím, že jde zdarma doplatit dluh!
  5. Moneta – také umějí snížit úrok, ale ne už o tolik co např. Hypo banka. Podmínky jsou 15000,- Kč měsíčně, jejich pojištění, rychle se rozhodnout …
  6. FIO banka – má dobré podmínky a podpoříte českou banku. Velmi chválím, že jde zdarma doplatit dluh!

Vzít pojistku pro případ smrti, invalidity 3 stupně a ztráty zaměstnání …. ? Tož otázka. Vyplatí se přeplatit na hypotéce cca. 100.000,- Kč ? Jelikož sleva nakonec není tak velká jako cena pojištění. Na druhou stranu je pojistka levnější než klasické životní pojištění.

Další nevýhodou, že zde platí vinkulace. Např. do 150.000,- Kč vám peníze na opravu z pojištění přijdou vám. Ale větší částku na opravu jdou bance a pak s ní musíte jednat a tím pádem ztratí drahocenný čas např. na opravu střechy apod. Prostě dokud nezaplatíte hypo barák není váš, ale zase je to zatím co se týče placení levnější než nájemné.

A to nejhlavnější je zbytečné předražené papírování.

Příklad:

1200000,- Kč na 20 let

Hypoteční banka 1.99% na 7 let 6065,- Kč + 340 ,- Kč pojištění = 6405,- Kč

MBank 1.64% na 5 let 5868,- Kč + 320,- Kč pojištění = 6188 ,-Kč

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *