Joplin – https://joplinapp.org/

Jedná se o multiplatformní aplikaci pro poznámky Joplin https://joplinapp.org/.

Velká výhoda synchronizace pomocí Dropbox a jiné služby, podporuje Linux a jiné systémy.

Má bohužel velký mínus nekvalitní mobilní aplikaci pro Android, která je asi ve vývojové verzi. Neumožňuje jednoduchou pokročilou úpravu textu (formátování textu, vkládání obrázku …) sice to jde vypsáním **bold** apod. Ale je to velmi hloupý zdlouhavý způsob. Neumí kvalitně vyhledávat v poznámkách, titulky jsou zobrazovány od půlky.

Nicméně neobsahuje omezení jako Evernote nebo Nimbus Note. Evernote sice zdražil, ale nepřišli jste o poznámky. Nimbus Note se rozhodl změnit formát poznámek v mobilní aplikaci a starý nejdou lehkým způsobem převést do nového formátu, kdo che mít problémy ať používá Nimbus myšleno velmi negativně.

Naštěstí jde poznámky přenést pomocí aplikace Notesnook, která se zdá také dobrá (sice je placená, ale zdá se být propracovaná a podporuje také Linux). V https://importer.notesnook.com/ jsem si poznámky importoval z html z Nimbus note a následně je exportoval do md (markdown) v Joplinu (pro Android nepoužitelný) či Obsidianu, který je excelentní jak pro Linux tak pro Android.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *