Kryt s baterií 3500mAh na Samsung Galaxy S3 i9300

   Chtěl bych zde napsat poznatky před koupí krytu s baterií na mobil, který jsem koupil ZDE. Neodolal jsem a koupil si obal s baterií na starší mobil i9300.

   Samotný obal s baterií mě především zaujal klasickým mechanickým vypínačem. Po zkušenosti s méně kvalitními dobíjecími akumulátory mě to přišla jako dobrá volba. (Pozn. mimo jiné mě dorazil i externí nabíječ MI 10400mAh, který je excelentní i s elektronikou se zatím zdá.) Nicméně toto provedení externí nabíječky se mě zdálo vhodnější. Získá tím člověk energii navíc a ochranu mobilu.

   Skutečnost. Co se týče kvality jsem velmi v rozpacích. Ta cena byla skoro stejné jako MI a její kvality nedosahuje ani v nejmenším spíše bych materiálově hodnotil jako šunt. Po rozdělání smrděl jako nějaký nekvalitní plast, ale po delším zkoumání to byl smrad spálené elektroniky. Po pár dnech nošení v pouzdru od HDD 2.5″ se odlupoval do zalepení gumový lem, který se stejně asi odlepí. A chyběla nějaká klipsa, která by přední ochranný flip držela. Vyřešil jsem to koupí samolepicího suchého zipu, tak, že jsem koupi dva proužky s háčky a jeden větší s látkou bez lepení, dá se to i obrátit. Tím jsem zabránil při pádu jeho otevření. Spodní část krytu je snad dostatečně silná vůči pádu. Další pro mě velká nepříjemnost je, že mobil se nedá, když je připojen k této nabíječce spojit s PC pomocí USB. To se dá řešit např. pomocí Samba serveru sdílení dat přes Wi-Fi. Samotná baterie nabije mobil na 89%.

   Možná existují lepší obaly než tento. Ale co jsem koukal nevím, nevím. I když co jsem koukal možná by jiný druh mohl umět připojení k MTP bez odpojení mobilu od externí nabíječky v obalu. Nicméně pomůže udržet mobil déle v činnosti.

Klady:

  • mechanický vypínač
  • víceúčelový obal
  • mobil tolik neklouže z ruky

Zápory:

  • kvalita provedení
  • flip je jenom anti prášítko bez úpravy
  • nemožnost připojení k PC přes USB, když je mobil v obalu
  • horší manipulace s bočními hardwarovými tlačítky
  • trošku hůř se drží v ruce

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *