Pravé čínské mobily

   Jestli máte chuť koupit levný čínský mobil například z obchodu Wish a z nějakého nákupního portálu jak v cizině tak i u nás. Tak vás možná trošku vystraším, ale riskujete na maximum. Prosím myslete na naší přírodu a nepodporujte tyto mnohdy prolhané klamavé nabídky. Když přestaneme kupovat tyto výrobky i když cena je lákavá přestanou se o náš trh zajímat.

 

První byl klasický s klávesnicí. Sice fungoval, ale díky nekvalitnímu provedení se začal rozpadat.

Druhý byl mobil dotykový u kterého se sice v cizině povedlo vyreklamovat nefunkční dotykový display, ale rozbil se podruhé jiný co mě poslal a to už prodejce nereagoval.

Čtvrtý vypadal solidněji a už jsem celkem váhal a nakonec díky poslední šanci koupit mobil přímo z Číny bez cla jsem se ho odhodlal objednat. Ze začátku fungoval suprově. Až do té doby co jsem dal tovární nastavení a přestal jít GSM modul. Sice měl slot na dvě sim, ale bylo to celkem na nic. Dovozce odpovídal na maily a vypadalo to, že reklamace bude v pohodě. Tak jsem poslal mobil na opravu, když už mě jednou přišel opraveny. Ale co se nestalo vyhodil jsem 300,- za poštovné a mobil nikde.

Bratr se napálil, švagr se napálil a mohl jsem jim říkat nekupujte to.

Na závěr vás chci poprosit. Nezkoušejte kupovat tyto velmi nekvalitní šmejdy. Neříkám, že nemohou fungovat, jelikož jsem potkal jedince co jim fungují, ale je tu 99% šance, že se napálíte.

Pár fotek z těchto podovodných mobilů z Wish nekvalitního nákupního portálu:

Na těchto fotkách lze vidět, že se má jednat o Android 9.1, který ani nikdy nebyl 🙂 i prostředí odpovídá Androidu 4.4, který už není skoro podporován. A koupíte to v roce 2020 🙂

 

Zde naopak vidíte kolik skutečně fotoaparátů mobil má.

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *