TP-Link MR 200 OpenWRT a VOIP

Klady:

  • celkem dobrý dosah signálu 2.4GHz
  • zatím stabilně funguje

Zápory:

  • blokuje VOIP. Blokuje příchozí volání. Funkční řešení je projít nesmyslné blokování pomocí ProtonVPN.
  • slabší dosah 5GHz
  • slabší podpora OpenWRT což považuji osobně za velký problém

K voip volání přes SIP. Bohužel tento výrobce se rozhodl omezovat síťový provoz tak, že i po nastavení dle návodu nejde volat před SIP protokol. Konkrétně nejde slyšet protistranu. Řešení jsem hledal v OpenWRT, který se nakonec podařilo nahrát. Ale i tak volání nelze uskutečnit. Mají totiž modem řízený přes Android což bude možná zakopaný pes.

Instalace  OpenWRT lze provést snadno pomocí tohoto návodu https://openwrt.org/toh/tp-link/archer_mr200. Nicméně je psaný zkušeným uživatelem. Takže člověk jako já nepochopí detaily co autor velmi chybně vynechal pro laiky.

1. Instalační soubor se nepokoušejte udělat s Firmware OpenWrt Upgrade URL jeho přejmenováním, ale stáhněte si připravený soubor od autora, následně lze OpenWRT aktualizovat.

2. Při instalaci pomocí TFTP nezapomeňte držet tlačítko reset a čekat až proběhne nahrání.

Výhody OpenWRT je WPA 3 větší bezpečnost. Nevýhoda nestabilní Wi-Fi signál kde je nejslabší. Zařízení se stále odpojuje. Originální firmware je OK.

Tudíž resumé je nenahrávat OpenWRT je pro toto zařízení odfláknutý. Maximálně by bylo třeba pokud máte anténky navíc provést posílení signálu či by se musel koupit repeater.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *