Ubuntu Mate 16.04 64bit

https://linuxscoop.com Pěkné stránky o Linuxových distribucích.

Tento Linux se mi jeví jako nejstabilnější co jsem za ty léta zkoušel. Moje idea je neměnit věci, ale vylepšovat k dokonalosti. Proto mi nevadí i ty staré možná pro někoho historické desktopy cool, ale nebráním se ani novinkám. Doplnil jsem k instalaci Cairo Dock. Stejně se dá použít i Docky.

Dále doporučuji doinstalovat Operu. Nechybí ji nápady a je co se pocitu týče rychlý program co se funkčnosti týče s dobrými nápady. I když FireFox furt má své klady.

Není moc náročný na hardware což je fajn. Použil jsem ho i na notebook Acer TravelMate 5542 (Koukám už podle názvu se i k němu hodí laughing ). Funguje na něm dobře připojení projektoru.

Pokud chcete urychlit zapnutí a vypnutí tak je třeba systém hibernovat. Stejnou metodu použil Windows 10 v základu proto se zdá, že je rychlejší při spuštění. I když jsem spíše zastánce uplného vypnutí PC či notebooku.

Pokud by si přál někdo propracovanější kancelářský balík, tak je podle dostupných informací možnost přes Wine 2.0 emulovat MicrosoftOffice 2013. LibreOffice je spíše pro vyrovnané a trpělivé lidi co mají v paměti, že je tento nástroj poskytovaný zadarmo. Ale nikde není psáno, že se situace nemůže zlepšit.

 

https://ubuntu-mate.org/

Pozadí mé plochy Ubuntu Mate s Cairo Dock

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *