LibreOffice – chyba při kopírování a posouvání textu

Pokud umíte trochu anglicky doporučuji přejít na kopírování kvalitnější aplikaci FreeOffice či jinou lepší alternativu. Naopak LibreOffice má své klady v tabulkách, které zase FreeOffice nemá a je hodně omezené.

 

Pokud kopírujete věty s různým formátováním a jazykem pro kontrolu pravopisu. Např.: Need a hand?Potřebuješ pomoc? Budete možná muset v LO (Libreoffice) provést následující klasické kombinace.

 

Ctrl+C pak Ctrl+Z pak Ctrl + V. Následně Je třeba označit u anglické věty text jen po otazník nebo celou větu, aby se nepřepnulo tučné formátování a u české věty je třeba označit celou větu, aby zůstala v kurzivě ta se mi zase jinak vypne.

 

Proč jelikož pokud už máte rozsáhlejší práci LO při vložení přes Ctrl+V něco vynechá a výsledek je jiných než by jste očekávali. Dá se použít i Vložit jinak / Další možnosti / třeba HTML.

 

Bohužel na fóru si myslí, že je to vlastnost LO stejně jako, když posouváte text s formátováním třeba jako nadpis na další stránku a místo, aby se nadpis objevil hned na vršku stránky přesune se text. Viz. screenshot. Tam řešení je použít výchozí styl a pak ho aplikovat znovu.

 

Screenshot chyby při posouvání

 

Jinak LO mě zatím vyhovuje díky klasickému rozhraní.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *